W czym tkwi magia klocków Lego? 0
W czym tkwi magia klocków Lego?

W świecie, w którym większość czasu dzieci spędzają przed ekranami smartfonów czy tabletów, a aktywność jest ograniczana do klikania w ikonki, w pewien sposób może dziwić stała popularność klocków LEGO. Ta niemalże kultowa zabawka doskonale pobudza wyobraźnię i kreatywność, a mniejsze lub większe plastikowe kolorowe elementy, pozwalają ułożyć taką konstrukcję, o jakiej marzymy, stają się podstawą do budowania domów, pojazdów, miast czy innych, nawet bardzo futurystycznych rzeczy. Dzięki różnego rodzaju dodatkom, każdy świat wydaje się być do stworzenia.

 

Baw się dobrze!

To hasło przyświecało twórcy klocków LEGO i w dalszym ciągu jest pewnego rodzaju reklamą fantastycznej zabawki dla mniejszych i starszych. Popularność tę widać i w ilości sprzedanych opakowań, jak i w milionach dzieci i dorosłych odwiedzających Legoland. Poza tym to właśnie klocki LEGO są doskonałym pretekstem, by spędzać wspólnie czas wolny i tworzyć nie tylko budowle, ale również relacje i historie.

 

Lego Duplo

 

Klocki dla każdego

Na rynku charakterystyczne klocki są już od kilkudziesięciu lat, a stale podbijają serca kolejnych pokoleń. Nowe serie i produkty wykorzystują nowoczesne technologie czy też popularność konkretnych ikon popkultury. Z jednej strony, dopasowane do wieku i możliwości rozwojowych, mniejsze lub większe elementy pozwalają odwzorowywać zaplanowane konstrukcje, ale są również okazją do stworzenia dokładnie tego, co chcemy. I mogą to być najbardziej magiczne czy też bajkowe krainy, które idealnie wpisują się w tak ważne w rozwoju wchodzenie w rolę.

Najmłodszym dedykowane są LEGO DUPLO, które są dostowane do zdolności manualnych oraz zainteresowań dzieci do piątego roku życia. Te modele mają większe elementy, zaokrąglone narożniki oraz pozwalają tworzyć ciekawe dla maluchów miejsca. Popularne place zabaw, domki dla lalek czy też egzotyczne krainy są doskonałym miejscem do tego, by rozwijać wyobraźnię, jednocześnie ucząc nowych rzeczy.

Dzięki kreatywnym zestawom LEGO WeDo 2.0, dzieci w wieku od lat siedmiu mogą łączyć świat realny z wirtualnym, a szereg narzędzi do programowania kształtuje zarówno w dzieciach jak i dorosłych tak potrzebne we współczesnym świecie umiejętności. Możliwość ożywienia swoich budowli z pewnością da wiele radości każdemu miłośnikowi klocków, jednocześnie otwierając drogę do realizowania nowych, wspaniałych pomysłów.

 

Lego WeDo 2.0 45300


Dla nieco starszych przeznaczone są interaktywne klocki LEGO Mindstorms EV3. To zabawka stworzona na miarę naszych czasów, która w ciekawy sposób pozwala nie tylko tworzyć fantastyczne konstrukcje, ale również dzięki specjalnym czujnikom, silnikom czy przekładniom wprowadzać je w ruch czy też zgłębiać tajniki robotyki. Dzięki tak obszernemu spektrum możliwości, które daje ten zestaw, ciężko jest przejść obok niego obojętnie, bez względu na wiek

 

LEGO Mindstorms EV3 31313

  

W taki sposób, najpopularniejsza marka nie tylko zachęca do zabawy małymi elementami, które tworzą fantastyczny świat, ale również wpisuje się w nowoczesne technologie, pomimo tego, że część z nich może jeszcze brzmieć bardzo futurystycznie.

źródła zdjęć: lego.com

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl