Wymarzone roboty-zabawki dla dziecka 0
Wymarzone roboty-zabawki dla dziecka

Rozwój technologii nie ominął również zabawek, a fascynacja najmłodszych i tych nieco starszych robotyką, multimediami oraz aplikacjami sprawia, że producenci coraz częściej stawiają na zabawki-roboty, które nie tylko pomagają rozwijać wyobraźnię i kreatywność, ale są również doskonałą lekcją fizyki i programowania. Te walory edukacyjne sprawiają, że inteligentne gadżety są marzeniem wielu dzieci, zapewniając naukę poprzez świetną zabawę.

 

Wyśmienita zabawa, ciekawa lekcja

Zabawki-roboty mogłyby być jeszcze kilkanaście lat temu idealnym elementem bajek czy filmów science fiction, a w chwili obecnej są ogólnodostępnym gadżetem dla dzieci w różnym wieku. Niektóre z nich pracują bez baterii, lub z akumulatorami, inne łączą się z dedykowaną aplikacją za pomocą modułu Bluetooth, albo za pomocą kabla USB. Mogą być w formie humanoidalnej, lub przypominać dinozaury. Przede wszystkim roboty charakteryzują się tym, że można w logiczny sposób zaplanować ich kolejne ruchy czy zadania na kilka kroków na przód, w inteligentny sposób omijają napotkane przeszkody oraz są w stanie na przykład przenosić przedmioty o mniejszej wadze, lub też wykonywać różnego rodzaju prace manualne.

Dzięki możliwościom oraz sposobom programowania, taką zabawkę można uczyć, rozbudowywać, dostosowywać do różnych zadań, a to sprawia, że praktycznie nie można się nią znudzić! Doskonałą podstawą może być na przykład LEGO WeDo 2.0 - zestaw bazowy z oprogramowaniem, który można rozbudowywać o kolejne elementy przy pomocy innych zestawów klocków LEGO, lub o kolejne, kompatybilne elementy elektroniczne - sterowniki (tzw. SmartHuby) z silnikiem lub czujnikami. To doskonała propozycja na nie nudzącą się zabawę, dla osób które uwielbiają klasyczne klocki LEGO, lub po prostu mają już w swoim domu jakieś zestawy klocków, a chcą je ożywić.

 LEGO WeDo 2.0

 

Fantastyczne roboty

Jednymi z najpopularniejszych zabawek są roboty interaktywne, takie jak na przykład WowWee - CHiP - Interaktywny robopiesek, który zachowuje się jak przyjaciel rodziny, a wbudowane czujniki oraz koła mecanum, pozwalają mu funkcjonować sprawnie i bez problemowo w pełni umeblowanym domu. Dostępne zabawki i gadżety sprawiają, że można wchodzić w interakcje z pieskiem i bawić się na mnóstwo różnych sposobów, dzięki czemu jest to fantastyczna przygoda z robotem.

 WowWee CHiP
źródło: coolstuff.com/WowWee-CHiP-Robot

Popularne są również humanoidy jak RoboBuilder 5720T, które świetnie wyglądają, poruszają się, a dzięki specjalnym aplikacjom w prosty sposób można programować konkretną choreografię robota. To świetnie prezentująca się i niezwykle nowoczesna zabawka, która spełni oczekiwania zarówno początkujących, jak i tych zaawansowanych w obsłudze robotów.

RoboBuilder 5720T
źródło: youtube.com/watch?v=0K9yOMGvtFY

Ciekawym gadżetem jest również Ozobot 2.0 Bit, który świetnie sprawdza się do nauki programowania oraz logicznego myślenia wśród młodszych dzieci. Za pomocą połączonego tabletu i specjalnej aplikacji w prostu sposób można zakodować poruszanie się czy świecenie sympatycznej, okrągłej kontrukcji. Programowanie kolorem sprawia, że rysowanie labiryntów i łamigłówek jest jeszcze ciekawsze niż dotychczas.

 Ozobot Bit 2.0
źródło: edu-sense.com/pl/produkty/roboty/ozobot-bit-bialy

Młodzi miłośnicy walk robotów z pewnością zainteresują się laserowymi gadżetami, takimi jak Hexbug Laserowe starcie robotów - Pająk 2.0, które pozwalają zdalnie sterować małymi futurystycznymi robotami. Modele są bardzo ładnie wykonane, wydają laserowe dźwięki i emitują światło, zapewniając przy tym wszystkim świetną i bezpieczną zabawę.

Hexbug Laserowe Starcie Pająk 2.0
źródło: fridolins-spielzeug.de/hexbug-battle-spider-bestreite-das-duell-der-roboter-spinnen/

 

źródło grafiki tytułowej: rawpixel.com

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl