Eduko - Zestaw Kreatywny Konstruktor 20 w 1 z płytką micro:bit
Zestaw Kreatywny Konstruktor składa się z klocków, dzięki którym można stworzyć 20 projektów wyposażonych w czujniki elektroniczne: Line following, Sonar:bit, czujnik poziomu wody.
Z zestawu można stworzyć: motocykl, samochód jeżdżący po śladzie, żyroskop, pojazd unikający przeszkód, obrotowe krzesła, Wielką Stopę, kosz do gry w koszykówkę podliczający punkty, robotyczne ramię, drzwi automatyczne, żaglówkę, młyn wózek widłowy, huśtawkę, The Reading Range Guitar, spacerującego robota, pojazd czyszczący drogi, riksza, lotniskowy wózek cateringowy, pełzacz, automatyczną suszarkę do ubrań.
Różnorodność proponowanych w jednym zestawie rozwiązań daje możliwość wielokrotnego wykorzystania go na zajęciach. Dodatkowo nauczyciel otrzymuje dostęp do platformy z gotowymi propozycjami kodowania poszczególnych robotów.
Specyfikacja zestawu:
- Ilość elementów: ponad 400 sztuk,
- Komunikacja: USB,
- Płytka micro:bit w zestawie
- Kompatybilny z LEGO
- Napęd: 8 silników napędzanych serwonapędem oraz 2 silniki dwukierunkowe, działające w tym samy czasie
- Czujniki: wody, sonar:bit, czujnik linii
- Bateria polimerowo - litowa 400 mAh, czas pełnego naładowania: 20 minut
- Napięcie robocze: 3,7v – 5v
- Oświetlenie: LED
- Waga opakowania: 1150 g
- Wymiary opakowania: 250 x 190 x 100 mm
- Ilość projektów w zestawie: 20
Płytka micro:bit. Najbardziej popularny komputer jednopłytkowy w edukacji używany przez ponad 70 milionów dzieci na całym świecie rozwijany i wspierany przez Fundację BBC micro:bit www.microbit.org Micro:bit BBC – jest jednopłytkowym komputerem zaprojektowanym specjalnie do stosowania w szkołach. Płytka została wyposażona w matrycę LED 5 x 5, magnetometr oraz trzy-osiowy czujnik przyspieszenia. Jej dużą zaletą jest funkcja Bluetooth® oraz dwa przyciski programowania (A i B).
Dzięki wsparciu strony internetowej
MakeCode Micro:bit można rozpocząć swoją przygodę z kodowaniem korzystając z samouczków i dodatkowych ćwiczeń. Zarówno początkujący programiści, jak i profesjonaliści mogą korzystać z czterech powierzchni programowania: Kod Kingdoms, JavaScript, Microsoft bloki, Microsoft Touch Develop i MicroPython. Płytka może być również programowana graficznie lub też przez edytory tekstów. Programowanie poprzez komputer odbywa się przy użyciu złącza USB, ale możliwe jest także programowanie za pomocą smartfona czy tabletu.
Specyfikacja techniczna płytki micro:bit:
- Matryca LED 5x5 do wyświetlania migających tekstów, grafik i obrazów,
- Dwa przyciski programowania (A i B),
- Wbudowane czujniki,
- Magnetometr 3D,
- Technologia Bluetooth.