Promocje
Lego Boost 17101 - zestaw kreatywny
Lego Boost 17101 - zestaw kreatywny
699,00 zł 599,00 zł
szt.
Lego WeDo 2.0 45300 - zestaw bazowy z oprogramowaniem
Lego WeDo 2.0 45300 - zestaw bazowy z oprogramowaniem
799,00 zł 719,00 zł
szt.
Makeblock - mBot Ranger
Makeblock - mBot Ranger
799,00 zł 739,00 zł
szt.
Robotis Dream II Level5
Robotis Dream II Level5
599,00 zł 549,00 zł
szt.
Robotis Dream Level2
Robotis Dream Level2
679,00 zł 449,00 zł
szt.
KSR11 Robot Terenowy 3w1
KSR11 Robot Terenowy 3w1
199,00 zł 169,00 zł
szt.
Pakiet Scenariuszy Edukacja Przedszkolna - Część I
Pakiet Scenariuszy Edukacja Przedszkolna - Część I
49,99 zł 44,90 zł
szt.
Drukujący materiał ABS do Drukarki 3D K8200
Drukujący materiał ABS do Drukarki 3D K8200
99,00 zł 45,00 zł
szt.
Abilix - Krypton 6
Abilix - Krypton 6
2 199,00 zł 1 999,00 zł
szt.
WowWee - Coji
WowWee - Coji
279,00 zł 239,00 zł
szt.
Yeti - Zestaw Akcesoriów
Yeti - Zestaw Akcesoriów
169,00 zł 99,00 zł
szt.
KSR10 Ramię Robota
KSR10 Ramię Robota
229,00 zł 179,00 zł
szt.

RoboBuilder 5720T Black

Dostępność: wycofany z oferty
Cena: 4 899,00 zł 4899.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.25
Producent: Robobuilder
Kod produktu: 18822061

Opis

RoboBuilder 5720T Black Edition różni się od wersji przezroczystej: czarnym korpusem (zamiast niebieskiego), czarną głową, chwytakami i nogami oraz pół przezroczystymi serwami (z jednej strony matowe czarne, z drugiej przezroczyste). Wersja ta posiada zupełnie nowe serwa! Wszystkie serwomechanizmy tego zestawu są wyposażone w metalowe przekładnie. Dodatkowo w zestawie metalowe łączniki do montażu robota.

RoboBuilder 5720T to duży brat RQ-HUNO: jest wyższy, zawiera silniejsze serwomechanizmy, więcej czujników i oferuje więcej możliwości montażu.

Specjalna czarna metalowa obudowa oznacza specjalne dodatkowe cechy jak Bluetooth i czujniki: przyspieszenia, odległości i dźwięku!

Obecność modułu Bluetooth pozwala na bezprzewodową obsługę robota: bezprzewodowe programowanie, kontrolę oraz sterowanie za pomocą aplikacji dostępnej dla urządzeń z systemem Android.

Pół przezroczysta obudowa serwomechanizmów umożliwia podejrzenie pracy mechanizmów. Ponadto dwukolorowe diody LED wbudowane w każdy serwomechanizm ułatwiają szybką wizualną diagnozę. Dzięki nim można również dodać dynamiki do ruchu robota – każda dioda może być niezależnie zaprogramowana tak, aby ruchy i podświetlenie robota stworzyły spójną choreografię.

RoboBuilder umożliwia zaprogramowanie robota zarówno dla początkujących i zaawansowanych użytkowników – sterownik jest kompatybilny z wieloma platformami o różnych stopniu zaawansowania.

 

Zestaw Robobuilder 5720T zawiera 16 serwomechanizmów i umożliwia konstrukcję robotów o różnych kształtach. W zestawie są instrukcje do zbudowania Humanoida, Dinozaura i Psa, ale każdą z konstrukcji można z łatwością przeprojektować lub zbudować zupełnie nowego robota.

RoboBuilder 5720T Black

 

System montażu złączy – prosty i niezawodny montaż

Opatentowany system montażu złączy pozwala na szybki montaż robota (ważne dla początkujących użytkowników). Łącza są wystarczająco mocne, żeby wytrzymać wymagające sekwencje ruchów. Różnorodność złączy ułatwia prototypowanie robotów o różnych kształtach i usprawnia rozbudowanie i eksperymentowanie z kształtami.

 

Przezroczysta obudowa robota i serwomechanizmów

Przezroczyste obudowy pozwalają zobaczyć wnętrze robota i podejrzeć pracę mechanizmów. Dzięki temu można zobaczyć poruszające się przekładnie w trakcie jak robot realizuje program.

Dodatkowo każdy serwomechanizm wyposażony jest w dwukolorowe diody LED (czerwoną i niebieską), dzięki którym można przeprowadzić szybką wizualną diagnozę mechanizmów połączonych ze sobą. Można je również zaprogramować, żeby zapalające się diody współgrały z ruchem robota.

RoboBuilder 5720T Black

Czujniki: odległości, przyspieszenia, dźwięku

RoboBuilder posiada wbudowany mikroprocesor i może być wyposażony w 3 różne sensory: dźwięku, odległości (do wykrywania przeszkód) i przyspieszenia.

Zestaw 5720T zawiera pełen zestaw sensorów (3 czujniki): czujnik dźwięku wykryje głośne odgłosy, czujnik odległości pomoże w uniknięciu przeszkód, czujnik przyspieszenia wykryje upadek robota.

Robot zbudowany z zestawu 5720T posiada opcję automatycznego podniesienia się po wykryciu upadku (wystarczy przycisnąć ‘#’ + STOP, żeby umożliwić automatyczny tryb podniesienia się). Można również zaprogramować własną reakcję w odpowiedzi na sygnał z czujników.

 

Bezprzewodowe, zdalne sterowanie

Zestaw 5720T Black Edition zawiera standardowy pilot na podczerwień oraz moduł Bluetooth, które pozwalają na zdalną kontrolę robota z użyciem urządzeń z systemem Android.

Robot wyposażony jest w gotowe programy, więc może zostać uruchomiony zaraz po złożeniu. Dodatkowo można zaprogramować własne ruchy i zachowania, które mogą być aktywowane za pomocą pilota lub telefonu/tabletu Android.

Aby skorzystać z funkcji zdalnego sterowania z wykorzystaniem urządzenia Android należy pobrać darmową aplikację Free Remote Control App, dostępną w Android Markecie.

Ponadto, początkujący użytkownicy mogą bezprzewodowo programować robota wykorzystując Microsoft Robotics Development Studio, natomiast zaawansowani użytkownicy mogą skorzystać z protokołu szeregowej komunikacji oraz bibliotek .Net – również bezprzewodowo.

 

Programowanie dla początkujących i zaawansowanych użytkowników

 • Dla początkujących:

Robot wyposażony jest w gotowe do uruchomienia programy. Po złożeniu robota można od razu go uruchomić i rozpocząć zabawę.

Dodatkowo można dodać nowe ruchy i zachowania (reakcje na sygnały z czujników) wykorzystując proste w obsłudze graficzne programy:

-  MotionBuilder jest wykorzystany do utworzenia i dodania nowych ruchów robota, korzystając z metody „catch-and-play”

-  ActionBuilder to graficzny program dla początkujących, za pomocą którego tworzy się proste zachowania robota np. unikanie przeszkód, podnoszenie się po upadku itp.

-  Microsoft Robotics Development Studio – z wykorzystaniem obszernej instrukcji RoboBuilder MSRDS Manual użytkownik krok po kroku zostanie przeprowadzony przez proces korzystania z tego rozbudowanego środowiska graficznego. Dzięki niemu można zaprogramować dodatkowe reakcje np.: reakcja na komendę głosową, kontrola robota za pomocą klawiatury komputerowej, kontrola robota za pomocą joysticka i wiele innych.

 • Dla zaawansowanych:

-  Protokół RBC Serial Protocol (kontrola i odpytywanie czujników i serwomechanizmów robota w czasie rzeczywistym). Z jego pomocą można utworzyć program oparty na praktycznie każdym języku (Ruby, Python, PHP itp.). Robot komunikuje się z PC w czasie rzeczywistym, umożliwiając pełną kontrolę nad samym robotem oraz urządzeniami zewnętrznymi.

-  Microsoft Visual Studio .Net – dostępne jest wiele bibliotek MSRDS oraz Open Source .Net Libraries opracowana przez społeczność związaną z RoboBuilder. Zapewniają one możliwość pełnej kontroli poprzez PC.

Biblioteki enkapsulują protokół komunikacyjne RBC Serial Protocol w przystępny i prosty w użyciu sposób.

-  Interpretator BASIC – alternatywny firmware umożliwiający programowanie RoboBuilder w BASIC

-  WinAVR C – przykładowe kody programu dostępne są na stronie producenta oraz na stronach społeczności open source 

RoboBuilder 5720T Black

Zaawansowana technologia

RoboBuilder wyposażony jest w system sterowania RBC (oparty na ATMEGA128) umożliwiający wgranie i odtwarzanie programów robota. Dodatkowo zapewnia kompleksową obsługę protokołu komunikacyjnego, kiedy wymagane są interakcje z robotem lub sterowanie z zewnętrznego urządzenia (jak komputer lub urządzenie Android).

Wszystkie serwomechanizmy korzystają z regulatora PID oraz są połączone w sekwencji umożliwiającej łatwą i niezawodną kontrolę i prosty montaż a także ewentualne rozbudowanie systemu. Robot może składać się z maksymalnie aż 253 mechanizmów w sekwencji.

Zaawansowani użytkownicy mogą skorzystać bezpośrednio z 1 analogowego portu i 2 portów DIO kontrolera oraz z odpytywania bezpośrednio poprzez protokół szeregowy (w zestawie 5720T porty DIO przeznaczone są na diody LED). Możliwe jest podłączone dodatkowych czujników lub urządzeń zewnętrznych do robota. Główny kontroler wyposażony jest w port I2C.

 

Akcesoria i dodatkowe zestawy

Robota można dostosować do indywidualnych potrzeb z wykorzystaniem zestawów dostępnych na rynku takich jak: chwytaki, zestaw metalowych części, umocnione przedramiona i wiele innych.

 

 Zestaw zawiera: 

 • inteligentny system sterowania (z wyjściem dźwięku)
 • 16 bloków inteligentnych modułów napędu z metalowymi przekładniami
 • czujnik odległości, przyspieszenia i dźwięku
 • 11 szt. części ciała (7 typów)
 • 71 szt. wspólnych części (12 typów)
 • 20 szt. przewodów
 • Kabel PC RS-232
 • Zasilacz
 • Pilot zdalnego sterowania
 • Zestaw śrub i nakrętek
 • Instrukcja obsługi
 • Oprogramowanie CD
 • kolorowe diody LED
 • Adapter USB-Serial port
 • moduł Bluetooth

 

Dane techniczne

Wiek +14 lat

Produkty powiązane

RoboBuilder 5720T RoboBuilder 5720T
Cena: 3 699,00 zł
RoboBuilder RQ HUNO - Scratch 2.0 (złożony) RoboBuilder RQ HUNO - Scratch 2.0 (złożony)
Cena: 2 499,00 zł

Produkty powiązane

RoboBuilder 5720T RoboBuilder 5720T
Cena: 3 699,00 zł
RoboBuilder RQ HUNO - Scratch 2.0 (złożony) RoboBuilder RQ HUNO - Scratch 2.0 (złożony)
Cena: 2 499,00 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl