Promocje
Edison - Pełny Pakiet Edukacyjny
Edison - Pełny Pakiet Edukacyjny
5 168,00 zł 4 699,00 zł
szt.
Velleman IO - Zestaw części elektronicznych do Arduino
Velleman IO - Zestaw części elektronicznych do Arduino
179,00 zł 159,00 zł
szt.
Edison - robot edukacyjny v2.0
Edison - robot edukacyjny v2.0
340,00 zł 299,00 zł
szt.
Makeblock - Zestaw Ultimate Robot Kit 2.0
Makeblock - Zestaw Ultimate Robot Kit 2.0
1 849,00 zł 1 699,00 zł
szt.
KSR19 Robot do kodowania mechanicznego 5w1
KSR19 Robot do kodowania mechanicznego 5w1
159,90 zł 119,90 zł
szt.
Lego Boost 17101 - zestaw kreatywny
Lego Boost 17101 - zestaw kreatywny
699,00 zł 599,00 zł
szt.
Jimu Robot Inventor
Jimu Robot Inventor
1 799,00 zł 1 599,00 zł
szt.
Makeblock - mBot-S + Bateria LiPo
Makeblock - mBot-S + Bateria LiPo
578,00 zł 519,00 zł
szt.
Yeti - Kroczący robot
Yeti - Kroczący robot
369,00 zł 249,00 zł
szt.
Ozobot EVO - Biały
Ozobot EVO - Biały
579,00 zł 499,90 zł
szt.
Lego Edukacja 2000711 - części zamienne WeDo
Lego Edukacja 2000711 - części zamienne WeDo
29,00 zł 20,00 zł
szt.
Hexbug Laserowe starcie robotów - Pająk 2.0 2-pak
Hexbug Laserowe starcie robotów - Pająk 2.0 2-pak
235,00 zł 189,00 zł
szt.

RoboBuilder 5720T Black

Dostępność: wycofany z oferty
Cena: 4 899,00 zł 4899.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.25
Producent: Robobuilder
Kod produktu: 18822061

Opis

RoboBuilder 5720T Black Edition różni się od wersji przezroczystej: czarnym korpusem (zamiast niebieskiego), czarną głową, chwytakami i nogami oraz pół przezroczystymi serwami (z jednej strony matowe czarne, z drugiej przezroczyste). Wersja ta posiada zupełnie nowe serwa! Wszystkie serwomechanizmy tego zestawu są wyposażone w metalowe przekładnie. Dodatkowo w zestawie metalowe łączniki do montażu robota.

RoboBuilder 5720T to duży brat RQ-HUNO: jest wyższy, zawiera silniejsze serwomechanizmy, więcej czujników i oferuje więcej możliwości montażu.

Specjalna czarna metalowa obudowa oznacza specjalne dodatkowe cechy jak Bluetooth i czujniki: przyspieszenia, odległości i dźwięku!

Obecność modułu Bluetooth pozwala na bezprzewodową obsługę robota: bezprzewodowe programowanie, kontrolę oraz sterowanie za pomocą aplikacji dostępnej dla urządzeń z systemem Android.

Pół przezroczysta obudowa serwomechanizmów umożliwia podejrzenie pracy mechanizmów. Ponadto dwukolorowe diody LED wbudowane w każdy serwomechanizm ułatwiają szybką wizualną diagnozę. Dzięki nim można również dodać dynamiki do ruchu robota – każda dioda może być niezależnie zaprogramowana tak, aby ruchy i podświetlenie robota stworzyły spójną choreografię.

RoboBuilder umożliwia zaprogramowanie robota zarówno dla początkujących i zaawansowanych użytkowników – sterownik jest kompatybilny z wieloma platformami o różnych stopniu zaawansowania.

 

Zestaw Robobuilder 5720T zawiera 16 serwomechanizmów i umożliwia konstrukcję robotów o różnych kształtach. W zestawie są instrukcje do zbudowania Humanoida, Dinozaura i Psa, ale każdą z konstrukcji można z łatwością przeprojektować lub zbudować zupełnie nowego robota.

RoboBuilder 5720T Black

 

System montażu złączy – prosty i niezawodny montaż

Opatentowany system montażu złączy pozwala na szybki montaż robota (ważne dla początkujących użytkowników). Łącza są wystarczająco mocne, żeby wytrzymać wymagające sekwencje ruchów. Różnorodność złączy ułatwia prototypowanie robotów o różnych kształtach i usprawnia rozbudowanie i eksperymentowanie z kształtami.

 

Przezroczysta obudowa robota i serwomechanizmów

Przezroczyste obudowy pozwalają zobaczyć wnętrze robota i podejrzeć pracę mechanizmów. Dzięki temu można zobaczyć poruszające się przekładnie w trakcie jak robot realizuje program.

Dodatkowo każdy serwomechanizm wyposażony jest w dwukolorowe diody LED (czerwoną i niebieską), dzięki którym można przeprowadzić szybką wizualną diagnozę mechanizmów połączonych ze sobą. Można je również zaprogramować, żeby zapalające się diody współgrały z ruchem robota.

RoboBuilder 5720T Black

Czujniki: odległości, przyspieszenia, dźwięku

RoboBuilder posiada wbudowany mikroprocesor i może być wyposażony w 3 różne sensory: dźwięku, odległości (do wykrywania przeszkód) i przyspieszenia.

Zestaw 5720T zawiera pełen zestaw sensorów (3 czujniki): czujnik dźwięku wykryje głośne odgłosy, czujnik odległości pomoże w uniknięciu przeszkód, czujnik przyspieszenia wykryje upadek robota.

Robot zbudowany z zestawu 5720T posiada opcję automatycznego podniesienia się po wykryciu upadku (wystarczy przycisnąć ‘#’ + STOP, żeby umożliwić automatyczny tryb podniesienia się). Można również zaprogramować własną reakcję w odpowiedzi na sygnał z czujników.

 

Bezprzewodowe, zdalne sterowanie

Zestaw 5720T Black Edition zawiera standardowy pilot na podczerwień oraz moduł Bluetooth, które pozwalają na zdalną kontrolę robota z użyciem urządzeń z systemem Android.

Robot wyposażony jest w gotowe programy, więc może zostać uruchomiony zaraz po złożeniu. Dodatkowo można zaprogramować własne ruchy i zachowania, które mogą być aktywowane za pomocą pilota lub telefonu/tabletu Android.

Aby skorzystać z funkcji zdalnego sterowania z wykorzystaniem urządzenia Android należy pobrać darmową aplikację Free Remote Control App, dostępną w Android Markecie.

Ponadto, początkujący użytkownicy mogą bezprzewodowo programować robota wykorzystując Microsoft Robotics Development Studio, natomiast zaawansowani użytkownicy mogą skorzystać z protokołu szeregowej komunikacji oraz bibliotek .Net – również bezprzewodowo.

 

Programowanie dla początkujących i zaawansowanych użytkowników

 • Dla początkujących:

Robot wyposażony jest w gotowe do uruchomienia programy. Po złożeniu robota można od razu go uruchomić i rozpocząć zabawę.

Dodatkowo można dodać nowe ruchy i zachowania (reakcje na sygnały z czujników) wykorzystując proste w obsłudze graficzne programy:

-  MotionBuilder jest wykorzystany do utworzenia i dodania nowych ruchów robota, korzystając z metody „catch-and-play”

-  ActionBuilder to graficzny program dla początkujących, za pomocą którego tworzy się proste zachowania robota np. unikanie przeszkód, podnoszenie się po upadku itp.

-  Microsoft Robotics Development Studio – z wykorzystaniem obszernej instrukcji RoboBuilder MSRDS Manual użytkownik krok po kroku zostanie przeprowadzony przez proces korzystania z tego rozbudowanego środowiska graficznego. Dzięki niemu można zaprogramować dodatkowe reakcje np.: reakcja na komendę głosową, kontrola robota za pomocą klawiatury komputerowej, kontrola robota za pomocą joysticka i wiele innych.

 • Dla zaawansowanych:

-  Protokół RBC Serial Protocol (kontrola i odpytywanie czujników i serwomechanizmów robota w czasie rzeczywistym). Z jego pomocą można utworzyć program oparty na praktycznie każdym języku (Ruby, Python, PHP itp.). Robot komunikuje się z PC w czasie rzeczywistym, umożliwiając pełną kontrolę nad samym robotem oraz urządzeniami zewnętrznymi.

-  Microsoft Visual Studio .Net – dostępne jest wiele bibliotek MSRDS oraz Open Source .Net Libraries opracowana przez społeczność związaną z RoboBuilder. Zapewniają one możliwość pełnej kontroli poprzez PC.

Biblioteki enkapsulują protokół komunikacyjne RBC Serial Protocol w przystępny i prosty w użyciu sposób.

-  Interpretator BASIC – alternatywny firmware umożliwiający programowanie RoboBuilder w BASIC

-  WinAVR C – przykładowe kody programu dostępne są na stronie producenta oraz na stronach społeczności open source 

RoboBuilder 5720T Black

Zaawansowana technologia

RoboBuilder wyposażony jest w system sterowania RBC (oparty na ATMEGA128) umożliwiający wgranie i odtwarzanie programów robota. Dodatkowo zapewnia kompleksową obsługę protokołu komunikacyjnego, kiedy wymagane są interakcje z robotem lub sterowanie z zewnętrznego urządzenia (jak komputer lub urządzenie Android).

Wszystkie serwomechanizmy korzystają z regulatora PID oraz są połączone w sekwencji umożliwiającej łatwą i niezawodną kontrolę i prosty montaż a także ewentualne rozbudowanie systemu. Robot może składać się z maksymalnie aż 253 mechanizmów w sekwencji.

Zaawansowani użytkownicy mogą skorzystać bezpośrednio z 1 analogowego portu i 2 portów DIO kontrolera oraz z odpytywania bezpośrednio poprzez protokół szeregowy (w zestawie 5720T porty DIO przeznaczone są na diody LED). Możliwe jest podłączone dodatkowych czujników lub urządzeń zewnętrznych do robota. Główny kontroler wyposażony jest w port I2C.

 

Akcesoria i dodatkowe zestawy

Robota można dostosować do indywidualnych potrzeb z wykorzystaniem zestawów dostępnych na rynku takich jak: chwytaki, zestaw metalowych części, umocnione przedramiona i wiele innych.

 

 Zestaw zawiera: 

 • inteligentny system sterowania (z wyjściem dźwięku)
 • 16 bloków inteligentnych modułów napędu z metalowymi przekładniami
 • czujnik odległości, przyspieszenia i dźwięku
 • 11 szt. części ciała (7 typów)
 • 71 szt. wspólnych części (12 typów)
 • 20 szt. przewodów
 • Kabel PC RS-232
 • Zasilacz
 • Pilot zdalnego sterowania
 • Zestaw śrub i nakrętek
 • Instrukcja obsługi
 • Oprogramowanie CD
 • kolorowe diody LED
 • Adapter USB-Serial port
 • moduł Bluetooth

 

Dane techniczne

Wiek +14 lat

Produkty powiązane

RoboBuilder 5720T RoboBuilder 5720T
Cena: 3 699,00 zł
RoboBuilder RQ HUNO - Scratch 2.0 (złożony) RoboBuilder RQ HUNO - Scratch 2.0 (złożony)
Cena: 2 499,00 zł

Produkty powiązane

RoboBuilder 5720T RoboBuilder 5720T
Cena: 3 699,00 zł
RoboBuilder RQ HUNO - Scratch 2.0 (złożony) RoboBuilder RQ HUNO - Scratch 2.0 (złożony)
Cena: 2 499,00 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl