Co kupić dziecku pod choinkę? Przegląd zabawek edukacyjnych 0
Co kupić dziecku pod choinkę? Przegląd zabawek edukacyjnych

Co kupić dziecku pod choinkę? Przegląd zabawek edukacyjnych

Zabawę można, a wręcz powinno, łączyć się z edukacją – jest to najskuteczniejszy sposób, aby przekazać dziecku wiedzę oraz zachęcić do dalszej nauki i eksperymentowania. Przede wszystkim powinno się upewnić, że malec jest zainteresowany danym tematem, prezentując mu go w przystępnej i atrakcyjnej formie.

Z uwagi na to, że wielkimi krokami nadchodzą święta Bożego Narodzenia, warto skorzystać z corocznej tradycji wręczania prezentów, aby podsunąć swojemu dziecku prezent, który rozwinie w nim nową pasję i czegoś nauczy. W tym celu powinno się zapoznać z aktualną ofertą obejmującą zabawki edukacyjne, które, jak się okazuje, mogą być bardzo interesujące – nie tylko dla dziecka.

Tego typu akcesoria zapewniają najmłodszym wiele korzyści, wliczając w to:

  • pomoc dydaktyczną,
  • przysposobienie do zagadnień informatycznych,
  • rozwój logicznego myślenia,
  • i przede wszystkim doskonałą zabawę!

 Co kupić dziecku pod choinkę?

 

Edukacyjne propozycje Lego – co można odszukać wśród nowych zestawów?

Kiedy wchodzi się w temat zabawek, nie można pominąć firmy, która jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalną marką w branży. Duński gigant – Lego, jak zawsze wychodzi z ciekawymi i dobrze opracowanymi pomysłami. Lego Spike Prime to idealny zestaw startowy do nauki robotyki. Zestaw cechuje się kolorowymi elementami do budowy, łatwym w użyciu sprzętem elektronicznym oraz intuicyjnym językiem programowania, opartym na Scratch! Zestaw zawiera aż 528 elementów, w tym LEGO Technic oraz LEGO Classic i jest przeznaczony do pracy samodzielnej lub w grupie 2-osobowej. Dostosowany dla dzieci w klasach 4-8 szkoły podstawowej oraz do zabawy w domu.

Spike Prime to jednak nie wszystko, co zaprezentować może Lego. Nieco młodsze dzieciaki, dla których klocki Technic nie do końca przemawiają, mogą ucieszyć się z bardziej uniwersalnego zestawu edukacyjnego Lego Spike Essential, rozwijającego kreatywność oraz logiczne myślenie. W połączeniu z dowolnym zestawem klocków z serii Classic, dajemy możliwość ożywienia konstrukcji, przy okazji ucząć kluczowych kompetencji.

 

Nauka kodowania od najmłodszych lat – jakie są najciekawsze propozycje?

Równie interesujące, a jednocześnie nieco tańsze alternatywy dla klocków Lego, mogą stanowić zestawy do samodzielnej budowy robotów, takie jak Apitor Robot X. To nowy zestaw programowalnych klocków Apitor do budowy programowalnego robota dla dzieci w wieku 8+ lat. Zestaw jest oparty o koncepcję STEM i pozwala dzieciom na wykorzystanie swoich ogromnych pokładów kreatywności oraz wyrażenie siebie przez budowanie robotów z kolorowych klocków. Dzięki prostej w obsłudze aplikacji na urządzenia mobilne, zbudowane przez dzieci konstrukcje „ożywają” i stają się w pełni funkcjonalnymi robotami.

Roboty o zamkniętej konstrukcji, takie jak polski robot Photon, sympatyczny chiński mTiny, lub jego amerykański przyjaciel Dash, będą znakomitym wyborem dla dzieci, które nie koniecznie lubią budować rzeczy z klocków, ale marzą o swoim własnym robotycznym towarzyszu gier i zabaw.

Co wybrać w przypadku maluszków nauczanych w domu? Maty do programowania (takie jak m.in. EduSense – mata do kodowania), nadające się do zabawy nawet dla dzieci przedszkolnych. Jest to przystępna, bardzo przyjazna i kolorowa pomoc dydaktyczna, której zastosowanie jest zaskakująco szerokie, zwłaszcza w połączeniu z innymi pomocami, takimi jak np. krążki kompetencji kluczowych.

 Co kupić dziecku pod choinkę?

 

Robotyczna zabawka interaktywna — czyli najpierw zabawa, a przy okazji nauka.

Ciekawym wyborem dla nieco starszych dzieci, może okazać się KSR18 Robot Tobbie, czyli interaktywny robot, który wyróżnia się swoimi licznymi funkcjami. Po złożeniu zestawu, Tobby (bo takie jest imię elektronicznego towarzysza), jest w stanie reagować na swoje otoczenie, stanowiąc przy tym świetny sposób, aby wprowadzić dziecko w świat robotyki i mechaniki. Zestaw ten jest skierowany także dla tych dzieci interesujących się modelarstwem. Plastikowe elementy robota wycinamy najpierw z wyprasek, a następnie skręcamy konstrukcję na śrubki.

Niektóre dzieci z pewnością zainteresują się również kucykami… w nowoczesnym, cybernetycznym wydaniu. Zoomer Zupps wyróżniają się na tle klasycznych, zabawkowych koników – te urocze kolekcjonerskie figurki wyposażone są w technologiczne funkcje, dlatego będą wspaniałymi towarzyszami w rozrywce. Oczywiście, istnieją także inne warianty zabawek interaktywnych dostępnych w naszej ofercie. 

 Co kupić dziecku pod choinkę?

 

A co w przypadku, gdy nie możemy się zdecydować pomiędzy kilkoma wybranymi zestawami? Zapraszamy do kontaktu! Nasi konsultanci z pewnością pomogą wybrać odpowiedni zestaw edukacyjny.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl