Promocje
Dagu - Ramię Robota
Dagu - Ramię Robota
1 099,00 zł 899,00 zł
szt.
Hexbug VEX - Łukowa wyrzutnia kul
Hexbug VEX - Łukowa wyrzutnia kul
175,00 zł 159,00 zł
szt.
Robotis Dream Level2
Robotis Dream Level2
679,00 zł 580,00 zł
szt.
WowWee - R.E.V. zestaw dwóch samochodów
WowWee - R.E.V. zestaw dwóch samochodów
499,00 zł 449,00 zł
szt.
Dagu DG012-RP - podwozie gąsienicowe Rescue
Dagu DG012-RP - podwozie gąsienicowe Rescue
599,00 zł 489,00 zł
szt.
WowWee - Tipster
WowWee - Tipster
369,00 zł 329,00 zł
szt.
Lego WeDo 2.0 -  Pakiet edukacyjny
Lego WeDo 2.0 - Pakiet edukacyjny
1 247,00 zł 1 109,00 zł
szt.
Drukarka 3D - Velleman K8600 Vertex Nano
Drukarka 3D - Velleman K8600 Vertex Nano
1 599,00 zł 1 399,00 zł
szt.
Makeblock - mBot v1.1 różowy (2.4G)
Makeblock - mBot v1.1 różowy (2.4G)
499,00 zł 479,00 zł
szt.
Lego Boost - zestaw kreatywny
Lego Boost - zestaw kreatywny
699,00 zł 589,00 zł
szt.
Makeblock - mBot v1.1 różowy (Bluetooth)
Makeblock - mBot v1.1 różowy (Bluetooth)
479,00 zł 459,00 zł
szt.
Edison - Mini Pakiet Edukacyjny
Edison - Mini Pakiet Edukacyjny
1 917,00 zł 1 749,00 zł
szt.
Kategorie wiekowe


Wybór odpowiedniego produktu dla swoich pociech lub uczniów bywa kłopotliwy.
Możliwości jest dużo, a niektóre zestawy są na tyle do siebie podobne, że różnica zauważalna jest wyłącznie w wyglądzie - więc jeśli ciągle zastanawiasz się nad tym który produkt wybrać, poniższa lista pomoże Ci się zdecydować i rozwieje ewentualne wątpliwości.
Więcej informacji o danych produktach, znajdziesz w opisach wybranych produktów.
Zapraszamy!

 

Wybierz kategorię wiekową dla dzieci: 

od 1,5 do 3 lat  ,  od 3 do 5 lat  ,  od 3 do 10 lat  ,  od 4 do 8 lat  ,  od 5 do 10 lat  ,  

od 8+ lat  ,  od 10+ lat  ,  od 12+ lat  ,  od 14+ lat


 


Dla dzieci w wieku od 1,5 do 3 lat:

Hexbug (Cuddle Bots oraz Nano Junior) – zaprojektowane specjalnie dla niemowlaków, szczelnie zamknięte i bezpieczne robaczki, to najlepszy produkt w tej kategorii który szczerze polecamy! Dostępne w różnych kolorach robaczki z dużym i miłym w dotyku korpusie, wykorzystując technologię wibracyjną poruszają się po podłożu, umilając przy tym czas maluszkom.

Przytulak Cuddlebot    Junior Nano

 

Dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat:

LEGO Duplo – Proste w budowie kolorowe konstrukcje z popularnych klocków LEGO Duplo to z pewnością świetny sposób na wzbudzanie kreatywności już od najmłodszych lat. Dzieci poznają liczby, poszerzą słownictwo i przeprowadzą różne ciekawe eksperymenty, jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc.

Matematyczny Pociąg        Społeczeństwo

 

Zabawki interaktywne WoWee oraz Cobi (Tipster, Teksta, Teksta Newborn, Zoomer Dino) - Interaktywne roboty-zabawki dla mniejszych użytkowników takie jak Tipster, robopieski i robokotki Teksta oraz Zoomer Dino to przede wszystkim wspaniałe urozmaicenie do zwykłych zabawek. Posiadają różnie tryby działania i reagują na różne bodźce ze świata zewnętrznego, to robotyczni towarzysze gier i zabaw.

Robokotek Teksta New Born  Tipster



 

Robot-pszczółka Bee-Bot - Bee-Bot to sympatyczna, mała pszczółka która pomaga najmłodszym dzieciom rozwijać umiejętność logicznego myślenia. Zabawka porusza się po zaprogramowanym przez dzieci torze. Do programowania kroków Bee-Bota służą kolorowe przyciski, umieszczone na grzbiecie robota. Bee-Bot może zapamiętać aż do 40 kroków, dzięki czemu może również służyć jako narzędzie do trenowania pamięci.

Bee-Bot  Bee-Bot



Dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat:

Hexbug – Produkty firmy Hexbug świetnie nadają się dla tego przedziału wiekowego. Inspirowane przyrodą roboty o różnych możliwościach, kolorach i kształtach, dają dzieciom wiele radości dzięki zestawom z szalonymi konstrukcjami, zdalnie sterowanymi robotami lub aquabotami z możliwością zabawy w wodzie.

 Aquabot Rybka Sterowana   Nano V2 Neon Pętla Grawitacyjna

 

Robot-pszczółka Blue-Bot - Blue-Bot to bardziej nowoczesna wersja Bee-Bota, sympatycznego robota-pszczółki. Blue-Bot został wyposażony w moduł Bluetooth, dzięki czemu dzieci mogą teraz podłączyć swoją zabawkę z urządzeniem posiadającym Bluetooth 3.0+, co pozwala zaprogramować ruchy pszczółki bez użycia przycisków. Zabawka posiada również przezroczystą obudowę, która pozwala zobaczyć co znajduje się w środku robota. Blue-Bot posiada też wszystkie funkcje Bee-Bota.

Blue-Bot   Blue-Bot


 

Dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat:

RoboRobo RoboKids – Zestawy RoboKids, to wstęp do robotyki już dla najmłodszych konstruktorów. Kolorowe klocki i klocki elektroniczne, proste programowanie za pomocą kart z ilustracjami oraz podręcznik dla opiekunów i nauczycieli, pozwalający prowadzić lekcję w oparciu o zestaw. RoboKids jest produktem który z pewnością ucieszy dzieci które już w tym wieku interesują się robotami i ich budową. Zestaw pomoże dzieciom rozwijać umiejętność logicznego myślenia i pobudza kreatywność.

 RoboKids #1    Robot LED

 

Dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat:

LEGO WeDo i WeDo 2.0 – Seria WeDo oraz WeDo 2.0 to dedykowane młodym konstruktorom i programistom popularne klocki LEGO dzięki którym można zbudować i zaprogramować ciekawe, kolorowe roboty. Mnóstwo elementów konstrukcyjnych pozwala na realizowanie własnych pomysłów, a prosta w podłączeniu elektronika oraz programowanie w intuicyjnym środowisku graficznym szybko ożywi konstrukcję.

 Lego WeDo  Lego WeDo 2.0

 

Wonderpack Dash&Dot – Dash&Dot to przesympatyczne małe robociki stworzone specjalnie z myślą o nauce programowania. Dzięki aplikacjom na tablety i smartfony, dzieci mogą uczyć się programować wykonując różne misje i zadania. Aplikacja do Dash&Dot posiada prosty w obsłudze interfejs graficzny który przyciąga uwagę dzieci swoimi cukierkowymi kolorami. Roboty są już złożone i gotowe do programowania, umożliwiają zabawę w różne gry oraz posiadają różne czujniki które pozwalają na interakcję z otoczeniem. Producent ciągle aktualizuje aplikacje, oraz wprowadza na rynek nowe akcesoria i dodatki, dzięki którym zabawa z Dash&Dot jest jeszcze lepsza.

 Programowanie z Dash&Dot   Dash&Dot

 


Robotis Dream – Zestawy Robotis Dream to zestawy z prostymi do złożenia konstrukcjami robotów z kolorowych klocków, umożliwiający również budowanie własnych konstrukcji. Rozpoczynając od poziomu 1 aż do 4, dzieci uczą się budować roboty, poznają zastosowane w konstrukcjach rozwiązania oraz programują roboty do określonych celów. Każdy kolejny poziom zestawu zawiera dodatkowe elementy montażowe lub elektroniczne przez co umożliwia montaż bardziej skomplikowanych konstrukcji do złożenia.

 Robotis Dream lv1        Robotis Dream lv4

 


Zabawki interaktywne WoWee oraz Cobi (Robosapien, MIP, Miposaur, R.E.V.) – Bardziej zaawansowane roboty-zabawki od WoWee i Cobi, posiadają więcej możliwości i ciekawych funkcji, przez co dostarczają jeszcze więcej radości dzieciom. Roboty zazwyczaj są zdalnie sterowane, potrafią wykonywać wiele rozmaitych ruchów dzięki czemu nie nudzą się szybko i pobudzają kreatywność dzieci.

 MIPMiposaur

 

Dla dzieci w wieku od 8+ lat:

 

• Jimu Robot – Zestawy Jimu Robot firmy UBTECH to kolorowe zestawy edukacyjne do budowy prawdziwych robotów. Każdy zestaw składa się z klocków oraz silników serwo, które pozwalają na zbudowanie ciekawych robotów, według trójwymiarowych instrukcji w aplikacji Jimu na tablety i smartfony. Dzięki aplikacji Jimu, dzieci mogą też zaprogramować swoje roboty w prostym środowisku graficznym, lub za pomocą zapisywania pozycji wyjściowych robota ze stanu rzeczywistego. Ponadto aplikacja daje możliwość dzielenia się swoimi konstrukcjami opartymi o klocki Jimu, z użytkownikami na całym świecie. Jimu Robot pobudza kreatywność dzieci i daje mnóstwo możliwości zabawy z robotem.

 Jimu Robot      Jimu Robot

Makeblock (Starter, mBot, mBot Ranger) – Zestawy firmy Makeblock takie jak Starter kit, mBot lub mBot Ranger, to kompletne, proste w złożeniu zestawy z aluminiowymi, wytrzymałymi elementami konstrukcyjnymi, sterownikiem opartym o Arduino i możliwością niekończącej się kreatywnej zabawy dzięki łatwemu programowaniu w środowisku graficznym. Zestawy posiadają wszystkie wymagane do złożenia narzędzia, instrukcje montażu oraz nie wymagają lutowania. Ponadto są kompatybilne z większością klocków Lego. Moduły główne tych zestawów są oparte o Arduino. To produkt który nadaje się zarówno dla początkujących robotyków jak i bardziej wymagających uczniów.

 mBot 1.1 różowy      mBot Ranger


Hexbug VEX – To zestawy wytrzymałych klocków z tworzywa sztucznego, służących do budowania ciekawych konstrukcji mechanicznych takich jak podnośniki, katapulty czy ramię robota. Działanie nie wymaga baterii. Dzieci bawiąc się z tymi zestawami, będą poznawać różne zagadnienia wprowadzające do mechaniki oraz będą mogły ożywić zestawy za pomocą silników możliwych do nabycia osobno.

 Podnośnik ŚlimakowyRamię Robota


Ozobot – Te miniaturkowe, sympatyczne roboty w kształcie kulki zostały stworzone przede wszystkim na potrzeby nauki programowania dzieci. Główną zaletą Ozobotów jest gotowa, zamknięta konstrukcja oraz łatwość obsługi. Do zabawy z Ozobotem wymagany jest jedynie tablet lub komputer, instrukcja "jak zacząć?" oraz kilka mazaków. Ozoboty wymagają okablowania jedynie do ładowania swoich akumulatorów. Dzięki temu, że roboty programowane są kolorem, nie potrzebują również podłączania do sieci WiFi. Istnieje również szereg lekcji o różnym stopniu trudności, przygotowanych w języku polskim specjalnie do nauki z Ozobotem.

 Ozobot EvoOzobot Bit 2.0


RoboRobo RoboKit – RoboKit od RoboRobo, to zestawy stworzone na potrzeby katedry inżynierii mechaniki i lotnictwa Narodowego Uniwersytetu w Seulu. Pozwalają na zbudowanie robotów o różnych funkcjach. Każdy zestaw posiada podręcznik dla nauczyciela w którym znajdują się ciekawostki dotyczące konstrukcji oraz przykładowe zadania do rozwiązania dla dzieci. Zestaw wprowadza w zagadnienia z dziedziny robotyki i elektroniki a także pozwala na tworzenie własnych konstrukcji. Roboty programowalne są w prostym graficznym środowisku dzięki czemu początkujący robotycy szybko i łatwo zrozumieją jak ożywić swoje konstrukcje.

 RoboKit #1  RoboKit #2


Lofi Robot – Jest to zestaw polskiej produkcji, który pozwala na łatwe i szybkie zbudowanie robotów z wykorzystaniem laserowo wycinanych drewnianych elementów i rozmaitych czujników. Zestaw pozwala na tworzenie własnych konstrukcji. Moduł główny oparty jest o Arduino przez co możliwe jest programowanie zarówno w graficznym środowisku dostępnym na stronie producenta, jak i w oryginalnym środowisku programistycznym Arduino.

 Lofi Przykładowy Robot Lofi Zestaw Edukacyjny


Lego Edukacja – Zestawy z serii Lego Edukacja, to zestawy skierowane dla dzieci które lubią budować z klocków i chcą budować jeszcze ciekawsze konstrukcje . Zestawy uczą między innymi o maszynach prostych czy też energii odnawialnej. Zestawy są kompatybilne z innymi zestawami Lego, dzięki czemu poszerzają możliwości budowy rozmaitych konstrukcji i uczą nowych, ciekawych rzeczy.

 Maszyny Proste i Silnik      Energia Odnawialna

 

• 4M Zestawy kreatywne – Zestawy od 4M to proste w budowie konstrukcje przeznaczone do zabawy i nauki. Zestawy pobudzają kreatywność i uczą dzieci nowych rzeczy w zabawny sposób dzięki śmiesznej budowie. Zestawy te, skierowane dla małych majsterkowiczów, wprowadzają w zagadnienia z dziedziny odnawialnej energii, robotyki, biologii, mechaniki i elektroniki. 

 Robot RysującyGenerator Prądu

 

• LittleBits – LittleBits to zestawy kreatywne dla dzieci pozwalające tworzyć prawdziwe, elektroniczne wynalazki. Każdy zestaw składa się z kilku Bitów - klocków z elementami elektronicznymi, które łączą się ze sobą za pomocą magnesów. Dzięki Bitom, dzieci są w stanie bezpiecznie, łatwo i z efektywnym "kliknięciem" połączyć prawdziwy obwód elektryczny. Do zestawów dołączane są również różne akcesoria, dzięki którym mali wynalazcy będą mogli ożywić swój pokój, zaprojektować nowy dzwonek do drzwi lub podłączyć alarm do swojej świnki skarbonki. LittleBits to nauka i zabawa w jednym.

 LittleBits      LittleBits

 

Dla dzieci w wieku od 10+ lat:

LEGO Mindstorms EV3 – Lego Mindstorms EV3 to popularny zestaw klocków Lego dzięki któremu dzieci uczą się budować i programować roboty z klocków. Dzięki łatwym w połączeniu elementom montażowym i elektronicznym, dzieci budują różne roboty a następnie programują je krok po kroku z instrukcjami w graficznym środowisku programistycznym Lego. Elementy są kompatybilne z innymi klockami Lego, a dodatkowe zestawy rozszerzające powodują, że dzieci bawiąc się przyswajają przy okazji jeszcze więcej wiedzy.

Mindstorms EV3 Home  Mindstorms EV3 Edukacyjny


Robotis Darwin Mini – Darwin Mini to robot humanoid którego dzieci mogą same złożyć a następnie sterować robotem. Skomplikowane ruchy takie jak stanie na głowie, samoczynne wstawanie czy robienie pompek nie stanowi dla robota żadnego problemu przez co stanowi on świetną zabawę. Robotem można też sterować przez aplikację lub zaprogramować go dzięki dedykowanemu środowisku programistycznemu RoboPlus.

 Robotis Darwin MiniRobot Darwin Mini


VEX IQ – Zestawy VEX IQ od firmy Hexbug, to kompletne zestawy do samodzielnej budowy robotów. Zestawy posiadają wytrzymałe elementy z tworzywa sztucznego oraz modułowe czujniki potrzebne robotom do interakcji z otoczeniem. Dzieci uczą się z instrukcją jak konstruować roboty krok po kroku w prosty sposób za pomocą klocków. Programowanie może odbywać się w graficznym środowisku programistycznym które dostępne jest w wersjach online i offline, oraz za pomocą popularnego języka programowania C w RobotC. Produkt jest skierowany dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych młodych robotyków.

 Vex IQ Zestaw Konstrukcyjny Vex IQ Zestaw Bazowy

 

Dla dzieci w wieku od 12+ lat:

Zestawy edukacyjne Horizon – Zestawy Horizon Educational to innowacyjne zestawy doświadczalne wprowadzające w dziedzinę energii odnawialnej. W formie zabawy dzieci przeprowadzają interesujące eksperymenty dotyczące alternatywnych źródeł energii oraz ich zastosowań.

 Super Kondensator  Samochód Wodorowy


Velleman zestawy dydaktyczne i DIY – Zestawy dydaktyczne oraz DIY od Velleman to dedykowane najmłodszym konstruktorom elektroniki zbiory przydatnych i popularnych elementów elektronicznych, dzięki którym dzieci mogą poznać zasady rządzące elektrycznością i programowaniem mikrokontrolerów.

 Zestaw EDU03   Zestaw Zrób To Sam Dla Arduino


Velleman roboty – Velleman to nie tylko zestawy dydaktyczne i DIY, producent dostarcza również produkty dla młodych robotyków. Zróżnicowane zestawy robotyczne prezentują konstrukcje takie jak: robot dwu/cztero-nożny, ramię robota (z manipulatorem) czy robot mobilny. Zestawy pozwalają na samodzielny montaż robotów a następnie ich programowanie lub sterowanie w zależności od rodzaju. Dzięki zróżnicowaniu produktów, zarówno początkujący jak i bardziej zaawansowany robotyk znajdzie coś dla siebie.

 Allbot DwunożnyRobot Skarabeusz

 

Makeblock (Ultimate 2.0) – Zestaw Ultimate 2.0 od Makeblock jest kompletnym zestawem dla konstruktora robotów który posiada ogrom możliwości konstrukcyjnych. Zestaw posiada m.in. wytrzymałe, aluminiowe elementy konstrukcyjne, modułową elektronikę oraz dedykowany sterownik oparty o ATmega2560. Programowanie jest możliwe zarówno w graficznym środowisku programistycznym, jak i oryginalnym środowisku Arduino. Części są kompatybilne z większością zestawów Lego. Prezentowane przez Makeblock 10 konstrukcji to nie wszystko - dzieci mogą tworzyć dzięki częściom własne konstrukcje i dowolnie je programować. Zestaw będzie dobry zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych, młodych robotyków.

 Ultimate 2.0 Robot z ChwytakiemUltimate 2.0 Części

 

Dla dzieci w wieku od 14+ lat:

Makeblock (Mecanum, mDrawBot, Ploter XY 2.0) – Zestawy Mecanum Wheel, mDrawBot oraz Ploter XY 2.0 to zestawy z bardziej złożonymi konstrukcjami które zadowolą bardziej wymagających konstruktorów robotów. Zestawy pozwalają na stworzenie ciekawych konstrukcji opartych na nowoczesnych rozwiązaniach technicznych a następnie ich zaprogramowanie. Są to wciąż produkty edukacyjne, dzięki którym młodzi robotycy poznają wiele ciekawych zagadnień i uczą się nowych rzeczy. Zestawy składają się z części o wysokiej jakości i są kompatybilne z większością zestawów Lego.

 Plotter XY 2.0 mDrawBot


Robobuilder – Zestawy Robobuilder to świetne zestawy zarówno dla początkujących robotyków jak i hobbystów. Roboty są szybkie i proste w montażu, posiadają silne i precyzyjne serwa, a sterowanie i zabawa robotem to czysta przyjemność. Robota można zaprogramować za pomocą wielu narzędzi programistyczną co jest ogromną zaletą tego zestawu i przez co jest uniwersalny. Roboty Robo Builder można dostosować do własnych potrzeb dzięki dostępnych na rynku akcesoriów.

 RoboBuilder RQ Huno       Robo Builder 5720T

 

 


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl