Nauka o energii odnawialnej poprzez zabawę? To możliwe! 0
Nauka o energii odnawialnej poprzez zabawę? To możliwe!

Nauka o energii odnawialnej poprzez zabawę? To możliwe!

Nauka nie musi być nudna – szczególnie jeśli ma dotyczyć spraw ważnych dla całej ludzkości. Dobrym przykładem jest możliwość przekazywania dzieciom informacji o energii odnawialnej poprzez specjalne, dostępne i coraz ciekawsze zabawki. Z tego artykułu dowiesz się między innymi, czym jest energia odnawialna, jak wykorzystać zabawki, by zbudować wśród dzieci wiedzę na  ten temat, jakie zabawki masz do wyboru oraz dlaczego jest to bardzo efektywna i przyjemna metoda.

OZE - Odnawialne Źródła Energii

Co to jest energia odnawialna i dlaczego warto się o niej uczyć?

Energia odnawialna to jedna z najłatwiejszych dróg do ograniczenia emisji zanieczyszczeń, a także oczywisty, dalszy krok w rozwoju światowej energetyki. Paliwa kiedyś się wyczerpią, jednak słońce nadal będzie oświetlać naszą planetę, a wiatr wciąż będzie krążył po jej powierzchni. Natura może stanowić doskonałe źródło energii – wystarczy potrafić ją pozyskać, na przykład dzięki turbinom wiatrowym czy panelom słonecznym. Niestety, nie każdy zdaje sobie sprawę z ogromnego potencjału, jaki skrywa w sobie nasza planeta i otaczające ją zjawiska. Warto uświadamiać o nim dzieci i dorosłych, a nic nie spisze się w tym celu lepiej, niż zrobienie tego poprzez dobrą zabawę. Jak to zrobić?

Velleman KSR13

Jak zachęcić dziecko do nauki i przekazać mu istotne informacje o OZE - Odnawialnych Źródłach Energii?

Najlepszą metodą nauki dla dzieci jest zabawa. To fakt, któremu nie da się zaprzeczyć. Jeśli chce się przekazać im informacje o energii odnawialnej, najlepszą techniką będą zatem zabawki, które są w taki sposób napędzane. Przykład stanowi chociażby pojazd na wodór, hydrosamochód z ogniwem paliwowym, czy zestawy oparte na panelach solarnych. Znajdzie się coś odpowiedniego nie tylko dla chłopców, ale i dziewczynek, które coraz chętniej sięgają po tego typu zabawki. Ciekawe rozwiązanie stanowią też zestawy naukowe i kompatybilne z nimi mierniki energii odnawialnej, czy zestawy poświęcone mobilności elektrycznej lub energii termalnej.

Samochód wodorowy FCJJ-23

Propozycje zabawek zasilanych energią odnawialną

Nie trzeba szukać daleko, aby trafić na najciekawsze zabawki i gadżety, które działają w oparciu o światło, czy energię wiatru. Interesujące przykłady takiego sprzętu można odszukać wśród oferowanych przez nas produktów. Jednym z najpopularniejszych akcesoriów jest HORIZON FCJJ-23 - SAMOCHÓD WODOROWY H-RACER 2.0, wyróżniający się intrygującą, nowoczesną estetyką oraz bardzo solidnym wykonaniem. Jest to samochodzik zasilany nowoczesnym paliwem wodorowym – wystarczy mu odrobina wody oraz słońca, aby wprawiać swoje małe kółka w ruch. Wyposażony w pilot i szereg innych gadżetów, dzięki którym z pewnością dostarczy on mnóstwo frajdy.

Pełen Zestaw Edukacyjny Energia FCJJ-40

Innym zestawem, o którym zdecydowanie nie można nie wspomnieć, jest HORIZON FCJJ-40 - ZESTAW EDUKACYJNY ENERGIA, czyli pełen zestaw do zabawy i eksperymentowania z odnawialnymi źródłami energii, ogniwami paliwowymi, a także ich działaniem i interakcją w praktyce. Badania za pośrednictwem tego zestawu w efektowny sposób obrazują działanie poszczególnych mechanizmów, a jego rozbudowana forma gwarantuje wiele możliwości prezentacji.

Dlaczego nauka poprzez zabawę to najlepszy pomysł?

Nie jest tajemnicą, że dobrowolnie przyswajana wiedza utrwala się najlepiej. Niezależnie od tego, czy edukuje się dzieci, czy dorosłych, wykorzystując interesujące gadżety i przedstawiając informacje w atrakcyjny sposób, z pewnością odniesie się znacznie lepszy efekty, niż gdy zaprezentuje się im surowe, suche fakty na papierze. Wniosek nasuwa się sam – zabawki na energię odnawialną to świetne, interesujące gadżety, które z pewnością staną się interesującym uzupełnieniem zajęć edukacyjnych!

 

Więcej tego rodzaju zabawek znajdziesz w kategorii Energia Odnawialna

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl