W czym tkwi magia klocków Lego? 0
W czym tkwi magia klocków Lego?

W świecie, w którym większość czasu dzieci spędzają przed ekranami smartfonów czy tabletów, a aktywność jest ograniczana do klikania w ikonki, w pewien sposób może dziwić stała popularność klocków LEGO. Ta niemalże kultowa zabawka doskonale pobudza wyobraźnię i kreatywność, a mniejsze lub większe plastikowe kolorowe elementy, pozwalają ułożyć taką konstrukcję, o jakiej marzymy, stają się podstawą do budowania domów, pojazdów, miast czy innych, nawet bardzo futurystycznych rzeczy. Dzięki różnego rodzaju dodatkom, każdy świat wydaje się być do stworzenia.

 

Baw się dobrze!

To hasło przyświecało twórcy klocków LEGO i w dalszym ciągu jest pewnego rodzaju reklamą fantastycznej zabawki dla mniejszych i starszych. Popularność tę widać i w ilości sprzedanych opakowań, jak i w milionach dzieci i dorosłych odwiedzających Legoland. Poza tym to właśnie klocki LEGO są doskonałym pretekstem, by spędzać wspólnie czas wolny i tworzyć nie tylko budowle, ale również relacje i historie.

 

Lego Duplo

 

Klocki dla każdego

Na rynku charakterystyczne klocki są już od kilkudziesięciu lat, a stale podbijają serca kolejnych pokoleń. Nowe serie i produkty wykorzystują nowoczesne technologie czy też popularność konkretnych ikon popkultury. Z jednej strony, dopasowane do wieku i możliwości rozwojowych, mniejsze lub większe elementy pozwalają odwzorowywać zaplanowane konstrukcje, ale są również okazją do stworzenia dokładnie tego, co chcemy. I mogą to być najbardziej magiczne czy też bajkowe krainy, które idealnie wpisują się w tak ważne w rozwoju wchodzenie w rolę.

Najmłodszym dedykowane są LEGO DUPLO, które są dostosowane do zdolności manualnych oraz zainteresowań dzieci do piątego roku życia. Te modele mają większe elementy, zaokrąglone narożniki oraz pozwalają tworzyć ciekawe dla maluchów miejsca. Popularne place zabaw, domki dla lalek czy też egzotyczne krainy są doskonałym miejscem do tego, by rozwijać wyobraźnię, jednocześnie ucząc nowych rzeczy.

LEGO Spike Essential z najnowszej serii SPIKE to zestawy do nauki robotyki dla nieco młodszych dzieci w wieku wczesnoszkolnym (klasy 1-3 szkoły podstawowej). Zestaw podstawowy zawiera ponad 440 elementów LEGO Technic, w tym kilka zupełnie nowych klocków i jest programowany za pomocą aplikacji bazującej na języku piktogramowym oraz opartym na Scratch. Zestaw jest częścią systemu nauczania LEGO i bazuje na zabawie oraz opowiadaniu historii. W ten sposób zachęca uczniów do badania zagadnień związanych z przedmiotami STEAM, równocześnie rozwijając ich zdolności językowe i matematyczne oraz wspierając rozwój społeczno-emocjonalny i motorykę małą.

 

Lego Spike Essential


Dla nieco starszych przeznaczone jest drugi zestaw z serii Spike, a mianowicie LEGO Spike Prime. Idealny zestaw startowy do nauki robotyki. Produkt cechuje się kolorowymi elementami do budowy, łatwym w użyciu sprzętem elektronicznym oraz intuicyjnym językiem programowania, opartym na Scratch. Zestaw zawiera aż 528 elementów, w tym LEGO Technic oraz LEGO Classic i jest przeznaczony do pracy samodzielnej lub w grupie 2-osobowej. Dostosowany dla dzieci w klasach 4-8 szkoły podstawowej oraz do zabawy w domu.

 

Lego Spike Prime

  

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl